Ak ste už niekedy počuli o metóde EFT, alebo len videli nejaké ukážky, či video, môže sa vám to zdať naozaj smiešne. Dokonca si môžete myslieť, že ľuďom, ktorí sa EFT venujú, preskočilo. Vyzerá to asi takto – ťukáte si na rôzne body na hlave a iné časti tela a rozprávate sa sám so sebou. Verte mi…….ľuďom, ktorí toto robia, naozaj nepreskočilo.

Ba práve naopak. Môže sa im uľaviť v mnohých oblastiach ich života. A vo väčšine prípadoch sa im aj uľaví. Či už ide o ich zdravotný stav, rôzne fyzické problémy a choroby, alebo o vzťahy, emócie, strachy a čokoľvek iné, čo ich trápi. Môže pomôcť nielen v oblasti psychického a fyzického zdravia, ale aj zlepšiť kvalitu života.

Ťukáte si na hlavu? Dobre robíte

EFT je skratka z anglického Emotional Freedom Techniques, u nás to preložíme ako techniky emočnej slobody, alebo techniky emocionálneho uvoľnenia. V zahraničí je známa aj ako „Tapping“ – teda klopkanie, alebo ťukanie.

EFT je univerzálna technika

EFT v sebe spája starú čínsku akupresúrumodernú psychológiu a je to naozaj univerzálna technika. Keď som prvý raz videla video o tejto technike, skutočne ma zaujala. Ale zároveň som mala mnoho pochybností, ako môže niečo – na pohľad tak primitívne jednoduché – pomôcť. A tak som hľadala ďalšie informácie a zdroje, kde by som sa niečo o tejto metóde dozvedela.

Kládla som si otázku: „Je vôbec možné, aby existovalo niečo, čo by ľuďom pomohlo vyriešiť ich problémy – nech už sú akékoľvek – takto jednoducho a naozaj pomerne rýchlo? ……..A čo ak to možné je? Nebolo by to úžasné, keby  ľudia dostali do rúk takýto nástroj?“

Čím viac som o tom čítala a zisťovala, tým viac som bola nadšená. Našla som si manuál voľný na stiahnutie a skúšala som a testovala. Na niečo to fungovalo a na niečo nie. Až keď som absolvovala akreditovaný EFT kurz, zistila som, prečo to niekedy išlo a prečo nie a naučila som sa spôsoby ako úspechy maximalizovať.

ALE…napriek tým zmieňovaným „neúspechom“ verím, že sa naozaj oplatí nahliadnuť za záves tejto metódy a naučiť sa aspoň jej základy.  Metóda je dostupná každému, jej mechanickú časť (teda to ťukanie na rôzne časti tela) sa naučíte rýchlo a potom už len skúšajte a ťukajte.

Takže – vyzbrojte sa trpezlivosťou a vytrvalosťou, naučte sa základy EFT a vrhnite sa do „práce,“ ktorá zlepší kvalitu vášho života.

Pin It on Pinterest