Položili ste si už túto dôležitú otázku? Čo v našom živote má na nás najväčší vplyv? Zamysleli ste sa nad tým, prečo sa nám dokola stávajú podobné situácie? Prečo si priťahujeme do života stále rovnakých partnerov? Prečo, aj keď sa tak snažíme a pracujeme, musíme stále riešiť financie a príjem? Čo je to, čo nás tak veľmi ovplyvňuje? Čo spôsobuje, že žijeme určitým spôsobom a nie takým, akým by sme chceli?

To, čo na náš život najviac vplýva, sú naše obmedzujúce presvedčenia, ktoré mnohokrát nevieme na vedomej úrovni ani identifikovať.

Veľa ľudí je presvedčených, že………život je boj………láska musí bolieť……………chlapci neplačú………..peniaze sú špinavé……………po smiechu býva plač………..atď.

Tieto presvedčenia získavame počas nášho života od detstva až do dospelosti. V bežných každodenných situáciách doma od rodičov či súrodencov, od učiteľov v škole, od kolegov či šéfa v práci, vo vzťahoch atď. Ako sme prechádzali životom, naše presvedčenia sa formovali, niektorí ľudia nám povedali, že niečo nie je možné, že sa musíme tvrdo snažiť, že život nie je ľahký, že nie sme dosť dobrí, dosť múdri alebo dosť pekní, že nemôžeme mať všetko – aj peniaze aj lásku…

Čím častejšie sme to videli a počuli, tým viac sme tomu verili a teraz máme tieto presvedčenia také zažité, že podľa nich formujeme aj náš život, vzťahy, finančnú situáciu, prácu. Sú to vlastne naše vnútorné pravdy o tom, ako to funguje v živote, vo svete, vo vzťahoch, v každej životnej oblasti.

Položili ste si už túto dôležitú otázku?

Položili ste si už túto dôležitú otázku?

Presvedčenia nie sú skutočnosť

Presvedčenia však nie sú skutočnosť, nie sú realita. Stále sú to len vzorce iných ľudí (väčšinou takých, ktorí sú alebo boli pre nás v nejakom zmysle autoritou), ktoré sme si osvojili a prevzali za svoje, a ktoré nás na podvedomej úrovni sabotujú a obmedzujú. Tieto presvedčenia sú v nás zakorenené tak dlho a hlboko, že už o nich ani nevieme. Ale je to niečo, čo sa vždy objaví, keď chceme v živote spraviť niečo inak a bráni nám v zmene k lepšiemu.

A ak ich nezmeníme, náš život bude stále taký, ako ho žijeme teraz. Budeme bojovať, obmedzovať sa a stále nebudeme dosť dobrí.

V každej oblasti nášho života máme veľa rôznych presvedčení. Niektoré nás podporujú v tom, čo chceme mať a žiť a niektoré nás brzdia a obmedzujú.

Dobrá správa je, že naše staré obmedzujúce presvedčenia môžeme vymeniť za nové. Najskôr je ale potrebné tie nefunkčné objaviť a následne odblokovať, vyňať z nášho informačného poľa.

Odhaliť a popasovať sa s vlastnými presvedčeniami nemusí byť pre každého jednoduché. Ja mám pre vás ale pár otázok, ktoré vám pomôžu tie vaše obmedzujúce presvedčenia objaviť. A to je ten prvý a veľmi dôležitý krok.

Otázky, ktoré vám pomôžu odhaliť obmedzujúce presvedčenia

Nájdite si pre seba chvíľku času, keď vás nebude nikto vyrušovať, nachystajte si pero a papier a pustite sa do práce.

Opýtajte sa sami seba, čo sú vaše presvedčenia o peniazoch, práci, o vlastnej sebahodnote, o zdraví, vašom tele, o vzťahoch…? Čomu veríte, keď ide o úspech, o šťastie?

Možno vám pomôže otázka: „Nakoľko je pravda, že ….(napr. peniaze neprinášajú šťastie, peniaze sú špinavé, bohatí ľudia nie sú dobrí, svet je zlý a nespravodlivý, naše zdravie veľmi ovplyvňuje dedičnosť atď.)?“ A čím vyššie číslo na stupnici od 0 do 10 to bude, tým viac vás to ovplyvňuje.

Vôbec nevadí, ak vám niečo nenapadne hneď, alebo si momentálne neviete spomenúť. Toto je vec, ktorá si vyžaduje viac času a hlbšieho skúmania, práve preto, že tieto presvedčenia vnímame ako pravdy a nepochybujeme o nich.

Na začiatok budú stačiť tieto otázky:

  • Čo pokladám za pravdu o sebe?
  • Čo pokladám za pravdu o svete?
  • Čo pokladám za pravdu o peniazoch?
  • Čo pokladám za pravdu o vzťahoch?
  • Čo pokladám za pravdu o svojom tele? O svojom zdraví?

Odpovedzte si na tieto otázky a ak tam nájdete presvedčenia, ktoré vás brzdia, spracujte ich. Pravdepodobne to bude trvať nejakú dobu, ale keď to urobíte, váš život sa môže výrazne zmeniť.

Existuje mnoho rôznych metód a spôsobov, ako tieto obmedzujúce presvedčenia spracovať tak, aby pre nás neboli viac limitujúce. A každému môže vyhovovať naozaj niečo iné. Za mňa odporúčam (tak ako vždy ;)), vyskúšať techniku EFT, o ktorej na tomto webe nájdete naozaj dosť. Ak to s EFT chcete skúsiť, jednoducho si stiahnite minipríručku EFT a skúste to podľa nej.

A ak chcete z EFT vyťažiť ešte viac, tak nakuknite do online kurzu EFT prakticky, kde ideme viac do hĺbky.

Verím, že vám vyššie menované otázky pomôžu objaviť vaše skryté presvedčenia. A v prípade, že si s niečím neviete poradiť, pokojne mi napíšte, prípadne si dohodnite  konzultáciu, kde sa bližšie pozrieme na to, čo chcete a potrebujete vyriešiť.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem, a ďakujem aj za každé zdieľanie článku. Nikdy neviete, komu pomôžete. 😉
Na apríl pre vás pripravujem sériu 4 kvantových večerov, ktoré verím, že by vás mohli zaujímať. Nakuknite.😉

Pin It on Pinterest