Naše telo s nami neustále komunikuje. My ho, žiaľ, v návale každodenných povinností a rýchleho životného štýlu, často nevnímame a tak občas pritvrdí.

Fyzické problémy, bolesti a choroby nás často upozorňujú na nejaké nevyriešené situácie z minulosti, nevyriešené témy, ktorými sa vnútorne trápime. Keď ich nájdeme, zvedomíme si ich (niekedy stačí “len” toto) a spracujeme ich, bolesti a fyzické problémy často veľmi rýchlo pominú.

Nech už máte akýkoľvek fyzický problém, či už vás trápia akútne bolesti alebo trpíte chronickým ochorením, skúste sa uviesť do pokojného stavu (zavrite si očí a pomalým dýchaním sa uvoľnite) a porozprávajte sa so svojim telom alebo jeho časťou.

Porozprávajte sa so svojim telom alebo jeho časťou.

Vaše bunky počúvajú, čo im hovoríte

Vaše bunky počúvajú, čo im hovoríte

VAŠE BUNKY POČÚVAJÚ…

…čo im hovoríte a nemusíte to ani hovoriť nahlas. Stačí, keď sa v mysli napojíte na tú časť tela, ktorá vám spôsobuje “problémy” a otvorene sa s ňou “porozprávate” o tom, čo vás trápi. Povedzte jej, ako sa cítite, že nerozumiete tomu, prečo vás takto trápi, neviete čo máte robiť. Čokoľvek vám napadne.

Túto techniku používam pomerne často na sedeniach s klientmi a naozaj funguje. Dobré je, keď svojmu telu (alebo jeho časti) poďakujete za to, že vám dáva najavo, že niečo vo vašom živote nie je v poriadku, alebo vás možno bolesťami chráni pred niečím, čo by ste nevedeli zvládnuť. Ak neviete, čo to konkrétne je – aké situácie a emócie daný problém spôsobujú – položte telu otázku:

Položte svojmu telu otázku

Položte svojmu telu otázku

  • – čím som si to spôsobil/a?
  • – čo som robil/a zle?
  • – čo vyvolalo tento problém?
  • – čo sa skrýva za tou bolesťou? …….”

A počkajte si na odpoveď bez toho, aby ste mali nejaké očakávania a tlačili na to. Odpoveď často príde v podobe myšlienky, záblesku, spomienky. A s tým sa už dá pracovať. Niekedy stačí zmeniť to, čo chorobu alebo daný problém spôsobilo a telo sa “opraví” samé. A niekedy je dobré pracovať iným spôsobom.

Ak to chcete skúsiť sami, môžete na to použiť metódu EFT. Ako na to, sa dozviete v tejto minipríručke. Ak ju ešte nemáte stiahnete si ju zdarma »»TU«« 

A ak vám nič z vyššie spomenutého nepomôže, alebo máte pocit, že je toho na vás priveľa a potrebujete pomôcť, dohodnite si so mnou konzultáciu.

Budem rada, ak mi v komentároch pod príspevkom ↓ ↓ ↓ napíšete, ako vám to funguje, ako vás vaše bunky počúvajú a čo sa vám takýmto spôsobom podarilo vyriešiť.

»» Zdieľajte tento článok aj pre vašich priateľov a známych, ktorých by mohol zaujať. ««

Pripravila som pre vás sériu 4 kvantových večerov, ktoré verím, že by vás mohli zaujímať. Nakuknite. 😉

 

Pin It on Pinterest