Koľkí z nás stále žijú v spomienkach na to, čo sa stalo v minulosti, kto nám ako ukrivdil, čo sme mohli spraviť inak, čo sme neurobili……….alebo v strachu z toho, čo bude, čo príde, či sa nám podarí to, čo si plánujeme, či budeme mať dosť peňazí na…..doplňte si, čo chcete.
Nezabúdajme ale………MINULOSŤ je dávno za nami.……..BUDÚCNOSŤ si tvoríme teraz, v tejto chvíli, v tomto momente……..a keď sa trápime a trpíme obavami, akú budúcnosť si pripravujeme?

TIP PRE VÁS, ako pracovať s krivdami z minulosti

Ak vás trápia nejaké nedoriešené udalosti z minulosti, či už sú to závažné alebo menej závažné veci, vyskúšajte toto: Napíšte LIST.

Napíšte list.

TIP PRE VÁS, ako pracovať s krivdami z minulosti

Ako na to?

Zoberte si pero a nejaké papiere, alebo zošit. Radšej majte prázdnych stránok po ruke viac ako menej. A píšte. Jednoducho napíšte všetko, čo vás hnevá, mrzí, čo vám je ľúto. Nečítajte po sebe, čo ste už napísali, len sa vypíšte zo svojich nepríjemných pocitov, spomienok a myšlienok. Nemusí to vyzerať pekne a úhľadne, podčiarknite, čo sa vás najviac dotýka, alebo to napíšte veľkými písmenami, dajte tam výkričníky. A ak vám prídu na myseľ aj nejaké nepekné (myslené vulgárne) slová, určite napíšte aj tie. Dostaňte to zo seba všetko presne tak, ako to cítite a vnímate.

A pokojne sa aj opakujte. Ak vám niečo prišlo na myseľ opakovane, znamená to, že je to pre vás stále aktuálne a tak to napíšte znova. Možno to len napíšete inými slovami, alebo zmeníte vetu, či slovo alebo dve, ale určite to nevynechajte, ak vám to napadlo.

Ak sa to, čo vás trápi, týka nejakej konkrétnej osoby z vášho života, môžete list smerovať priamo na ňu. Oslovte ju, povedzte jej, ako sa cítite, čo si myslíte, čo by ste radi. Jednoducho všetky vaše pocity. Tento list predsa nikdy neodošlete, ide tu naozaj “len” o to, vyjadriť svoje emócie a myšlienky, povedať to nevyslovené.

Píšte dovtedy, kým nepocítite úľavu. Možno toho bude na vás priveľa, ale to nevadí. List nemusíte napísať na jeden šup, môžete sa k jeho písaniu vracať aj v priebehu niekoľkých dní. A ako spoznáte, že už je hotovo? Cítite sa jednoducho lepšie, slobodnejšie a to, čo vás ťažilo, už neberiete ako problém.
Napísaný list potom zlikvidujte, môžete ho spáliť, spláchnuť do záchodu, alebo jednoducho zahodiť.

Ak vás teda trápi niečo z minulosti, písanie listu určite vyskúšajte. Takéto vypísanie sa z emócií naozaj funguje.

Ak by niečo z negatívnych emócii predsa len ostalo, skúste ich spracovať s pomocou EFT. Minipríručku EFT – Zdravie na končekoch prstov, si môžete zdarma stiahnuť TU.

V prípade, ak zistíte, že nejaký váš problém je pre vás ťažko riešiteľný a nedokážete ním sami s pomocou EFT pohnúť, napíšte mi, prípadne si  dohodnite konzultáciu.

Budem rada, ak mi v komentároch pod článkom napíšete, ako vám práca s EFT ide a čo sa vám už podarilo.

»» Zdieľajte tento článok aj pre vašich priateľov a známych, ktorých by mohol zaujať. ««

Na mesiac apríl som pre vás pripravila sériu 4 kvantových večerov, ktoré verím, že by vás mohli zaujímať. Nakuknite. 😉

 

Pin It on Pinterest