Vždy som bola knihomoľ. Odkedy som sa naučila čítať. Už v 1. triede ZŠ ma moja babička prihlásila do knižnice a odvtedy je to moje obľúbené miesto. I keď v súčasnosti si rada knižku, ktorá za to stojí a chcem ju mať doma, kúpim.

Prečítala som naozaj obrovské množstvo kníh a mnohé z nich mi dali niečo do života. Dnes sa ale pozrieme na 5 kníh, ktoré rozšírili moje nazeranie na svet a na to, ako funguje. Tých knižiek je samozrejme viac, a niektoré z nich nájdete aj na tomto blogu. Ale dnes sa sústredím na týchto 5.

Po ich prečítaní som si začala klásť otázky ako:

  • naozaj existuje energia, ktorú nevidíme a môžeme ju formovať?
  • naozaj môžeme myšlienkami ovplyvňovať našu realitu, náš svet?
  • naozaj môže naša myseľ uzdravovať telo?
  • čo ešte existuje, o čom neviem?
  • aké je moje poslanie?
  • ako to celé (svet, vesmír…) vlastne funguje?
  • … a mnohé iné

A tak som hľadala odpovede a stále ich hľadám. A musím povedať, že je to naozaj úžasné a veľmi objavné dobrodružstvo.

Tých informácií o tom, ako čo funguje, je naozaj veľa. Niektoré si často odporujú a v mnohých ľuďoch môžu vyvolávať zmätok. Ja mám našťastie jednu skvelú vlastnosť (nie, naozaj sa nechválim, som za ňu veeeľmi vďačná), ktorú si veľmi cením. A tou je, že si prečítam a vypočujem všetko, čo ma zaujíma, ale vyberiem si z toho pre seba len to, čo so mnou rezonuje a čo sa mi páči. A veľmi rada kombinujem, miešam a testujem jednotlivé poznatky. A úplne najradšej to, čo som sa naučila, zjednodušujem (no čo už, keď som lenivá 🙂 ).

Po rokoch čítania a študovania som prišla na to, že síce mnohé knihy zdanlivo hovoria o rôznych veciach a tvrdia niečo iném, v podstate ide ale o to isté, len s iným pomenovaním a popisom.
Poďme teda na to.

5 kníh, ktoré mi zmenili život. A môžu aj vám

Celestínske proroctvo od Jamesa Redfielda

bola prvá knižka, v ktorej som sa dočítala niečo viac o energiách okolo nás a ako s nimi pracovať. Je to úžasne napísaný príbeh o hľadaní prastarého rukopisu v pralesoch Peru, ktorý vás vtiahne do deja. Knižka má aj pokračovanie aj pracovnú knihu  a dokonca bola aj sfilmovaná. Mne osobne sa ale viac páčila kniha ako film.

Štyri dohody od Dona Miguela Ruiza

Útla a veľmi zaujímavá knižočka písaná iným štýlom a inými slovami, ako som bola zvyknutá. Priznávam, že pri prvom čítaní (a možno ani pri ďalších) som nepochopila úplne všetko, čo sa v nej písalo. Ale dohody, ktoré obsahuje, sú nadčasové: nehrešte slovom, neberte si nič osobne, nevytvárajte si domnienky a robte všetko tak, ako najlepšie dokážete. ♥ Keby sme sa držali len týchto 4 zásad, život by bol skvelý a jednoduchší.

5 kníh, ktoré mi zmenili život

Knihy, ktoré mi zmenili život

Pros a dostaneš od Esther a Jerryho Hicksovcov

Tak táto  ma sprevádzala naozaj dlhú dobu a je to knižka, ktorú odporúčam každému. Nielenže je v nej perfektne a jednoducho vysvetlené, ako si našimi myšlienkami a emóciami tvoríme svoj život, ale nájdete v nej aj praktické návody, ako na to. Ak ste ju ešte nečítali, tak si ju zaobstarajte a prečítajte. A ak ste ju čítali, možno nebude na škodu zopakovať si to.

Strovoloský mág od Kyriacos C.Markides

asi nebude pre všetkých, ale každý kto to tak bude cítiť, by si ju mal prečítať. Je to rozprávanie zo života cyperského  mystika Spyrosa Sathiho, ktorého ľudia poznajú skôr pod menom Daskalos, alebo mu hovoria “strovoloský mág”. Tento človek ovláda telepatiu, vie dematerializovať predmety, prenášať ich duchovný obraz na diaľku a tam ho zhmotniť, zaoberá sa liečiteľstvom atď. Kniha je písaná ako rozprávanie/príbeh zo stretnutia s Daskalom, takže sa číta pomerne dobre. Nad niektorými pasážami sa musí človek dlhšie zamýšľať a takých pasáži je v knihe dosť. Knižka má aj pokračovania, ale priznávam, že tie som doteraz nedočítala celé. Asi už boli na mňa moc, nevedela som sa pri nich poriadne sústrediť. Ale verím, že ich čas ešte príde. 🙂

KRYON/Lee Carrol

A dostávame sa ku knižkám (áno, je ich viac, ale autor je rovnaký), ktoré čítam posledné 2 roky a sú to knihy od Kryona, chanellované Lee Carrolom. Doteraz je vydaných, myslím, 14 kníh. Ja som teraz na č. 8, ale dokopy je to moja deviata prečítaná kniha. Čo k nim povedať….sú naozaj naozaj naozaj úžasné. 🙂 Veľa mi dávajú a mám pocit, že v nich vždy nájdem to, čo práve potrebujem. Pôsobia na mňa neskutočne upokojujúcim dojmom a pritom sa z nich môžem tak veľa naučiť. Nie s úplne všetkým, čo sa v nich píše, súzniem, ale vôbec mi to nevadí. Keby som mala vybrať 2 TOP knihy z tých, čo som doteraz prečítala, tak je to určite kniha 12 vrstev DNA a kniha č. 5 Cesta domů (táto bola nádherná, aj slzy tiekli, nie zo smútku, od dojatia a takého toho pocitu domova ♥ ).

A máme hotovo.

Tých knižiek,ktoré mi niečo dali, alebo dávajú, je naozaj viac. A verím, že sa ešte k mnohým, ktoré som ešte nečítala, alebo ktoré ešte nie sú napísané, dostanem. Môj pohľad na svet a na jeho fungovanie sa neustále vyvíja a mení, tak chcem poprosiť aj vás – napíšte mi do komentárov, aké knihy, knižky, knižočky posunuli vás. Ktoré ovplyvnili váš pohľad na život?  A inšpirujte tak aj nás ostatných.

»» Zdieľajte tento článok aj pre vašich priateľov a známych, ktorých by mohol zaujať. ««

Pripravila som pre vás sériu 4 kvantových večerov, ktoré verím, že by vás mohli zaujímať. Nakuknite. 😉

Pin It on Pinterest