Máte pocit, že ste tvorcami svojho života? Alebo sa len veziete po vlne, nechávate sa unášať a čo vás čaká, to vás neminie? Môžete rozhodovať o tom, akých ľudí stretávate a s akými ste obklopení? Alebo je to tak, že prosto musíte strpieť tých, čo vám žijú na blízku, lezú vám na nervy a pijú vám krv. Môžete vôbec ovplyvniť to, ako sa cítite? Alebo za to ako sa cítite, môžu ľudia okolo vás a životné okolnosti, do ktorých ste sa narodili, a v ktorých žijete?

Kto je zodpovedný za váš život?

Pravidelne si to všímam na rôznych ľuďoch. Ako sa sťažujú, že:
im nemá kto pomôcť
– sú na všetko sami
– tých najbližších ľudí si vybrať nemôžu (to MOŽNO platí o pokrvnom príbuzenstve)
– sa im stále nedarí
– nemajú sa na čo tešiť
– život je boj a tí ostatní sú zlí a neféroví
– sa cítia zle a smutní, lebo ich NIEKTO sklamal
– bolí ich to a to a lepšie to nebude, lebo sú vo veku, keď už to lepšie byť nemôže………atď.

Tých príkladov by bolo veľmi veľké množstvo. Možno to poznáte aj sami – či už zo svojho života, alebo z okolia.

Ale je to naozaj tak? Naozaj sme len figúrkami v hre a robíme len tie ťahy, ktoré nám boli vopred určené?
Ja si to nemyslím. Veď o čom by bol život, keby sme išli len po tej čiare, ktorá nám bola nalajnovaná. Žiadna kreativita, žiadna fantázia, žiadne tvorenie……..len samé “obete”.

 Kto drží kormidlo vášho života v rukách?

Kto je zodpovedný za váš život? Kto drží kormidlo vášho života v rukách?

1+1 tip, ako si do života pritiahnuť viac príjemných vecí

Ak teda máte pocit, že ste len loďkou v rozbúrenom mori, ale chceli by ste to zmeniť, vyskúšajte nasledovné. Každý večer si nájdite pre seba pár minút a hľadajte aspoň 5 vecí, ľudí, udalostí z toho dňa, za ktoré naozaj môžete byť vďační. A buďte otvorení, úprimní a kreatívni. Zapíšte si tie veci a na ďalší deň dopíšte ďalšie. A možno o týždeň si ich v tom dni nájdete viac ako 5.

A keď budete mať nejaký deň „naprd“, tak si len prelistujte tieto svoje zápisky. Už len tým , že si ich prečítate, sa opäť dostávate bližšie vibračnej úrovni vďačnosti a tým si do svojho života pritiahnete viac a viac podobných príjemných záležitostí.

Keď už nebudete mať problém prejavovať vďačnosť za to, čo sa vám deje (aspoň čiastočne), skúste sa ráno budiť s tým, že sa tešíte na ďalší deň, nových ľudí a zážitky. Premýšľajte o tom, čo by ste chceli zažiť a ako by ste sa pri tom chceli cítiť. Predstavujte si to vo veľkých obrazoch, výrazných farbách. Aké príjemné zvuky (slová) môžete počas dňa počuť? A aké vône môžete cítiť? A toto všetko si predstavujte bez akýchkoľvek pochybností. Len sa z tých myšlienok jednoducho tešte. Uvidíte, ako sa postupne, pomaličky, váš život začne meniť k lepšiemu a zistíte, že vy ste tí, ktorí majú na tom najväčšiu zásluhu.

Ak sa vám zdá, že je to beh na dlhé trate, a že to potrvá straaašne dlho, kým sa nejaká zmena objaví……..zamyslite sa nad tým, či o rok nebudete ľutovať, že ste s tým nezačali práve dnes. 😉

A v prípade, že Vás trápi niečo, s čím si neviete poradiť, a predsa s tým chcete niečo urobiť, napíšte mi a dohodnite si konzultáciu, kde sa bližšie pozrieme na Váš problém.

Budem rada, ak mi v komentároch pod článkom ↓↓↓ napíšete ✍, čo pekné sa už vo vašich zápiskoch objavilo. Možno to inšpiruje aj nás ostatných.

»» Zdieľajte tento článok aj pre vašich priateľov a známych, ktorých by mohol zaujať. ««

Na mesiac september som pre vás pripravila sériu 4 kvantových večerov, ktoré verím, že by vás mohli zaujímať. Nakuknite. 😉

Pin It on Pinterest